Mutatom mire gyógyír még a káposzta.
Káposzta-szezon van. És a konyhában is sokféleképpen felhasználhatjuk ezt a magas C-vitamintartalmú zöldséget. De nem csak szájon át alkalmazhatjuk. A számomra egyik legmeghökkentőbb az az eset, amikor a mellünkre helyezzük.
Hogyan és miért kell a mellre rakni a kelkáposztát?
A fej kelkáposztát hűtőbe tesszük, ma ha lehűlt kivesszük. A külső levelek közül le kell szedni 4-5 lvelet, megmosni, picit begyürkélni, vagy megütögetni, hogy "összetörjön" (hogy a leve kifolyhasson).
FONTOS: szoptató kismamák NE HŰTŐ-HIDEG káposztát tegyenek a mellükre, hanem csak szoba hőmérsékletűt (nehogy a hideg miatt elapadjon a tej).
A kelkáposzta gyógyír lehet azoknak a nőknek, akik mellfájdalommal küzdenek: akár a menstruáció előtti mellfeszülésről, akár a szoptatás alatt kialakult mellgyulladásról beszélünk.
Mire gyógyír még a káposzta?
Azoknál, akik sok káposztát fogyasztanak, kevésbé valószínű a vastagbélrák kialakulása. A káposztában megtalálhatóak a bioflavonoidok, vitaminok és más kémiai anyagok, amelyek gátolják a tumor növekedését és megvédik a sejteket a szabadgyökök által okozott károsodástól.
Mivel ezek közül néhány anyag felgyorsítja az ösztrogén metabolizmusát, a nagy mennyiségű káposztát fogyasztó nőknél kevésbé valószínűek a mell-, méh- és petefészekrák kialakulására.
A káposzta rendszeres fogyasztásának öt előnye:
1. Diuretikum (vízhajtó hatású anyag) segít a cukorbetegség, az elhízás, a húgysav és a szív- és érrendszeri betegségek kezelésében és megelőzésében.
2. Csökkenti az ízületi gyulladás és a reuma tüneteit.
3. Ha hasmenés ellen küzd valaki, a káposzta glutamin tartalmának köszönhetően elősegíti a bélflóra helyreállítását, a fertőzések megelőzését, a fájdalomcsillapítást és a gyomorhurutot.
4. Gyógyítja az influenzát és megfázást.
5. A káposztában található koffein és klorogénsavak segítenek a hipertireózis (pajzsmirigy-túlműködés) problémáinak kezelésében.
A mellen kívül mikor hová helyezzünk káposztát?
Külsőleg nemcsak a mellgyulladásnál segít, hanem egyéb panaszokat is lehet vele kezelni.
1.Ütések és zúzódások
Csak tegyünk friss káposztalevelet az érintett területre. Ha fáj a bokánk, térdünk, annak fájdalmát is csillapítja. Helyezd a káposztalevelet a bokádra, és hagyd rajta reggelig borogatásképpen.
2. Pajzsmirigy
A pajzsmirigy működésének szabályozására is képes a káposzta. Szedj le néhány levelet, borogasd be vele a nyakad-pajzsmirigyes és vászonnal kösd rá, rögzítsd és hagyd rajta egész éjszakára. Másnap vedd le és öblítsd le a felületet.
3. Fejfájás
Ha a stressz, a fáradtság vagy az alvás hiánya miatt fáj a fejed, tegyél rá káposztát - sapkát ráhelyezve ott is marad.
És neked van-e titkos praktikád káposztával?