A legszebb, legvidámabb konyhai kiegészítő szettek a konyhába!
Már említettem a skandináv nappalis cikkemben, hogy a fehérnél jobban szeretem a színes dolgokat.
De a fehér tökéletes kiegészítője lehet a különböző színes konyhai eszköz. Vidámak, energiával töltik meg a teret és feldobják a napunkat.
1. Lila szín
A lila szín közérzetre gyakorolt hatása:
A lila a kék és a piros szín keveréke, ezért mindkét színre jellemző tulajdonságokat tartalmaz: a békességet, eltávolodást, szellemiséget sugárzó (kék) és a (piros szín által magában rejtett) mozgást, szenvedélyt, életerőt, energiát.
2. Kék színű kiegészítők
A kék szín jelképes jelentése: bölcsesség, intelligencia, hallhatatlanság, végtelenség, mélység, átszellemültség, sejtelmesség. Pszichológiai jellemzője: derűs, friss, könnyed.
A kék szín fiziológiai hatása: megnyugtatja a szívdobogást, mérsékli a légzési ritmust, nyugtatólag hat, szellemi tevékenységre, koncentrálásra, befelé való irányultságra késztet- a békesség és a pihenés színeként jellemzik.
3. Piros színű kiegészítők
A piros szín optimista, aktív tevékenységre serkentő, a forróság, mozgás, harc, szenvedélyes élet színe. A legemberibb kifejezőeszköz, extrovertált szín, amely az élet teljességével, a bátorsággal, áldozatkészséggel, szeretettel, erős érzelmekkel és szenvedélyes cselekedetekkel függ össze. A piros szín senkit sem hagy hidegen. Szeretheti, gyűlölheti, de a piros szín mellett nehezen marad közömbös.
A piros szín növeli az izomtónust, serkenti a pulzust, növeli a vérnyomást, az adrenalin-kiválasztást és a májműködést. Elmélyíti a lélegzést. Fejfájást is okozhat, használata nem javasolt gyorsan haragra gerjedő és érzelmileg nem stabil személyek esetében.
4. Rózsaszín kiegészítők
A rózsaszín egyesíti a piros szín (fentebb) és a fehér hatását. A fehér a világosság színe. Világosságot, szüzességet és tisztaságot, valamint új kezdetet, a születést jelképezi. Egyben az istenség a tökéletesség, büszkeség, jóság és örökkévalóság szimbóluma is.
5. Sárga kiegészítők
A sárga a nap, a fény és az optimizmus színe, mely felfrissít, tevékenysérgre serkent és megfoszt a félelemtől. Megőrzi az éberséget, fokozza a koncentrációt, az alkotókészéget és bölcsességet jelképez. Ösztönzi a motorikát, fontos jellemzője a kommunikációs készség. A lakásban pozitívan hat a közérzetre. A sárga szín kitűnő hatással van a légzőszervekre, segítséget nyújt a pszichoneurotikus tünetek kezeléséhez, vérnyomásfokozó, serkenti a pulzust és gyorsabbá teszi a légzést. Kellemesen hat az idegrendszerre. A sárga szín leggyakoribb árnyalatai: zavaros sárga (nyugtató, gondolkodásra késztető), élénksárga (élénkség, merészség, felszabadultság), olívasárga (komor hangulat) és citromsárga (éberség, élénkség, fürgeség, tökélességre való törekvés).
6. Zöld
Az egészség színeként is emlegetik. A zöld színnel próbálják gyógyítani az idegkimerültséget és hisztériát, mert nyugtató hatással van az idegrendszere, a kimerültségnél is hatékony, mérsékeli a migrénes fejfájást. A zöld fényt az jellemzi, hogy tágítja a hajszálereket, vérnyomáscsökkentő, serkenti a belső nedvkiválasztást. Másrészt pedig a békesség, nyugalom, pihenés, elmélkedés színe. Szimbolikus jelentése kihat az ember hangulatára, megnyugtatja és ellazítja. Az egyensúlyérzet jelképe. Mivel nyugtató hatású, használata a fürdőszobában és a hálószobában a legmegfelelőbb; akár növényzet formájában is. A pirossal ellentétes hatású; csökkenti a vérnyomást, megnyugtatja az idegrendszert és a migrénes fejfájást, személyes egyensúlyt teremt, megszünteti a kimerültséget és álmatlanságot, és tágítja a hajszálereket.
7. Színes kavalkád
Neked melyik szín a kedvenced? És milyen színt használnál legszívesebben a konyhádban?
Ha tetszett a cikk, oszd meg.
Még több lakberendezési ötlet: ITT.
Receptekért kattints IDE.
Kövess a FACEBOOK-on is!