Hátunk, gerincünk testünk (egyben életünk) tartóoszlopa. Fájdalmai, deformitásai megmutatják, hogy mely lelki okokkal küzdünk és rávilágítanak arra, hogy mivel nézzünk szembe, hogy továbbléphessünk és megszűnjön a fájdalom.
A gerinc a testünk (lelkünk-szellemünk) vázát alkotja, ha itt nem vagyunk elég erősek, akkor "összecsuklik" testünk. De a gerinc nem egy merev szerv: hajlékonynak kell lennie, hogy a mozoghassunk.
Ugye te is láttál már olyan idős embert, akinek görbe a háta? Neki sok nehézség "van a vállán". Sok olyan esemény történt vele, melyet nem fogadott el, lenyomja őt. Túlságosan kitart a régi, merev elképzelései mellett. Nem hisz saját magában, az erejében.
Gerincproblémák esetén (magyarul ismerős a szó: valaki gerinces, vagy gerinctelen) az ember őszinteségét, egyenességét kérdőjelezhetjük meg.
Gerincferdülés esetén meg kell néznünk, hogy a hát/gerinc melyik oldalán van probléma: a testünk bal oldala a múlttal kapcsolatos illetve a fizikai síkkal, míg a jobb oldal a jövőhöz, a kreativitáshoz kapcsolódik.
Felülről lefelé haladva: a vállainkon olyan lelki súlyok lehetnek, melyeket a múltból cipelünk és még nem sikerült letennünk.
Nyak. Ugye te is ébredtél már úgy, hogy teljesen elfeküdted a nyakad? Igen, biztos rossz szögben volt a fejed a párnán és ezért állt be.... Vagy nem is. Inkább azért, mert egy elképzelésedhez túlságosan ragaszkodtál és mások nem tudtak meggyőzni a hozzáállásod helytelenségéről. Nem kellene ennyire "nyakasnak" lenned. ;-)
Lapocka. Régebben elég stresszes voltam (nem mintha mostanában nem lennék az), és nagyon gyakran éreztem a lapockám környékén fájdalmat. Sőt, amikor megkértem valakit, hogy masszírozza meg a lapocka környékét, majdnem hogy ordítottam a fájdalomtól, pedig még szinte hozzám se ért. Ez annak a jele, hogy túlságosan fel vagyunk pörögve, stresszelünk valami miatt. Ennek legjobb "gyógymódja", ha relaxálunk, meditálunk és pihenünk. Elengedjük a stresszt okozó gondolatokat, a túlzott merevséget, görcsölést.
Gerincünket függőlegesen 3 részre oszthatjuk. A felső egyharmad fájdalmát, deformitását a szeretetéhségünk, a szeretet hiánya okozhatja. A középső részen keletkező fájdalmat a bűntudat, a múltban ragadás generálhatja. Az alsó részen lévő fájdalom pedig a pénzhiány, az anyagi javak el nem érésével kapcsolatos gondolataink kivetülései.
Egy másik megközelítés szerint pedig gerincoszlopunk, ahogy pl. talpunk, vagy arcunk minden szervünkkel kapcsolatban áll, és jelzi annak betegségét. Erről egy ábrát mutatok, melyet a pinteresten találtam:
pinterest.com
A legfontosabb dolog. A fájdalom egy jelzés. Nem azt jelenti, hogy beteg vagy és visszafordíthatatlan folyamatok indultak be a szervezetedben. Hanem egy segítség abban, hogy átgondoljuk az adott élethelyzetünket, engedjük el a rossz dolgokat, fogadjuk el magunkat, szeressük magunkat és másokat és ha lelkünk, szellemünk egészséges, kiegyensúlyozott, akkor testünk is egészségesebbé válik.
Még több fájdalom - még több lelki ok: ITT.
Vicces okokat ITT találsz arra, hogy miért élnek a nők tovább, mint a férfiak.
Ha érdekesnek találtad a cikket, oszd meg másokkal is! Kövess a Facebook-on is!
Áldás! Lótusz