Lótusz

Lótusz

Ölelj meg egy fát!

2015. május 19. - Lótusz_blogger

Itt a tavasz, lassan a nyár is. Kezdünk egyre inkább kimerészkedni a természetbe. Sőt, már vágyunk is arra, hogy eltávolodjunk a város zajától és a friss levegőn tehessünk egy nagy sétát.

A természet friss, ölelő szeretete körbevesz bennünket, akár erdőben sétálunk, akár mezőn szedünk gyógynövényeket.

Az erdő egy misztikus hely, melyben a fák, mint őrök állnak körülöttünk, ugyanakkor védelmeznek is bennünket.

A városban is szolgálnak bennünket: a szmogot csökkentik, és a sok széndioxidot átalakítják oxigénné.

Na de miért kell fát ölelnünk?

Minden fának, ahogy minden embernek-állatnak más-más a rezgése. A fák erősek, tanítanak, nyugtatnak. Elménket lecsendesítik, ha odafigyelünk rá. Egy nagy fa egy kánikulai napon oltalmat ad, esőben pedig felfog egy kis csapadékot (ha villámlik, tilos aláállni!).

Melyik fát mikor öleljük?

A különböző fák különböző gyógyító energiával rendelkeznek, melyek segítségével panaszaink enyhülhetnek.

A terápia módja: öleld át a fatörzset, homlokodat támaszd neki, csukd be a szemed és próbáld meg érezni, ahogyan átveszi a tested a fa energiáját. Itt fizikai folyamatok zajlanak, a fa és a ember része a természetnek, tehát ami történik, az is természetes folyamat. Nem csupán a képzeletedben, hanem a valóságban is lejátszódik és elindul a gyógyulás.

 

A tölgyfa javítja a vérkeringést és nagyobb teljesítményre ösztönzi a nyirokrendszert. Hamarabb és nagyobb mértékben tisztul a szervezet, a káros anyagok lebontása felgyorsul. Egyes, faterápiával foglalkozó kutatók és amatőrök arra jutottak, hogy a tölgy még a jellem pozitív tulajdonságait is erősíti, bár erre nincs tudományos mérési bizonyíték.


A fenyőt ugyan elég nehéz átölelni, de nem lehetetlen. Különösen akkor, ha legalább harminc éves, magas, amelynek alul már nincsenek ágai (ügyelj a törzsből kifolyó gyantára!) A fenyő a felső légutakat tisztítja, segít a reumatikus elváltozások gyógyításában, illetve idegnyugtató hatású.


A fűzfa a depresszió ellen jó és lázcsökkentő hatású, különösen a gyermekek fejlődését befolyásolja pozitívan, sőt, állítólag az agresszív állatokat is megfékezi. Itt is a jó nagy, minimum ötméteres fát érdemes megölelni.


A nyírfa a fűz hatását egészíti ki, és a vese, illetve a hólyag munkájának erősítésében és bőrbetegségek esetén is segít.

 

A gesztenyefa különösen annak 30-50 méteres példánya a vérkeringést erősíti és reuma ellen hat. Japánban különleges gyógymellényt árusítanak, belevarrt gesztenyével, amit éjszaka kell viselni, A tüdőgyulladás gyógyulását is gyorsítja.


A hársfa pótolja az elvesztett testi és lelki erőt. Érzelmi problémák megoldásában is segít, de lázcsillapító hatása is van.

 

A fekete bodza felfrissíti a szervezetet, meggyorsítja a sebek gyógyulását és vizelethajtó hatása is van. Legalább 8-10 méter magas fát érdemes átölelni, hogy a hatás meglegyen.

Nemcsak a fa ölelése gyógyító: tudósok azt mondják, hogy az embernek minimum napi 4 ölelésre van szüksége ahhoz, hogy egészséges és boldog legyen. Erről ITT olvashatsz.

Önismeret farajzzal: ITT.

Egy idős fa 50 bölcsességét ITT olvashatod.

Cica, aki az ölelésével meggyógyítja társait: ITT.

Ha tetszett a cikk, oszd meg mással is!

Kövess a FACEBOOK-on is!

(via)

A bejegyzés trackback címe:

https://lotuszlelek.blog.hu/api/trackback/id/tr4116332106

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása